Falešná pravidla FB

Na českém webu se rozšířily falešné novinky o updatování pravidel používání Facebooku. Prý by stačilo si na zeď napsat speciální zprávu a poté tato platforma nemůže šířit nic z vaší stránky. Jde o vtip, který nachytal stovky lidí.

Tento hoax měl první verzi, která se šířila v roce 2012. Stále se však vrací v jiných podobách. Nejnovější verze se objevila začátkem roku 2020. Lidé jí šířili slepě dál.
facebook kurzor

V tomto hoaxu se píše „nedávám Facebooku povolení sdílet cokoli z mých příspěvků, které jsem dal na jejich stránku, fotky, nebo příspěvky, telefonní čísla nebo e-maily. Absolutně nic, co můžete použít v jakémkoliv konání bez mého písemného povolení nebo verbálního souhlasu.“

Podle názoru uživatelů nebude možné díky novým pravidlům využívat obsah jejich stránek při soudních řízeních. To ovšem není pravda, protože tato stránka vám dává pravidla již od založení vašeho účtu.

Jestliže se tato pravidla někomu nelíbí, nejjednodušší je Facebook nepoužívat. Obdobnými příspěvky se totiž nedá ničeho dosáhnout. Na Facebooku je možné podrobně spravovat, co uvidí vaši přátele a další lidé.

Znění tohoto hoaxu (i s chybami)

„Nedávám FACEBOOKU povolení sdílet cokoli z mých příspěvků, které jsem dal na jejich stránku, fotky, nebo příspěvky, telefonní čísla nebo e-maily .. Absolutně nic, co můžete použít v jakémkoliv konání bez mého písemného povolení nebo verbálního souhlasu.

Nezapomeňte, že zítra začíná nové pravidlo Facebooku, kde mohou používat vaše fotky. Nezapomeňte na termín dnes !!! Vše se dá použít v soudních věcech proti vám. Vše, co jste kdy zveřejnili, se od dnešního dne stane veřejně i zprávy nebo fotky, které byly vymazány. Nestojí to nic než jednoduchou kopii. Lépe bezpečně než litovat. Novinky kanálu 13 hovořily o změně pravidel ochrany osobních údajů Facebooku.
socal media scrabble

Nedávám Facebooku, ani žádným subjektům spojeným s Facebookem souhlas používat moje fotky, informace, zprávy či příspěvky, jak z minulosti, tak v přítomnosti, ani v budoucnosti.

Tímto výrokem dávám upozornění Facebooku, že je přísně zakázáno zveřejňovat, kopírovat, distribuovat nebo podniknout jakékoliv jiné kroky proti mně na základě tohoto profilu nebo jeho obsahu. Obsah tohoto profilu jsou soukromé a důvěrné informace. Porušení soukromí může být potrestáno zákonem POZNÁMKA: Facebook je nyní veřejným subjektem. Všichni členové musí zveřejnit takovouto poznámku. Pokud to preferujete, můžete zkopírovat a vložit tuto verzi. Pokud alespoň jednou nezveřejníte prohlášení, bude prakticky umožněno používání vašich fotografií, jakož i informace obsažené v aktualizacích statusu profilu.“

Pages:
Edit