Jak vybírat a jak vrstvit funkční oblečení

Funkční oblečení je skvělé pro sportovce, ale i každého, kdo se chce cítit skvěle při aktivních činnostech. Jak jej ale vybírat a podle čeho se orientovat? 

Jak vybírat a jak vrstvit funkční oblečení

Funkční oblečení se stává čím dál oblíbenějším, aktivní lidé a sportovci na něj nedají dopustit a to za žádného počasí. Je velmi důležité umět si ale vybrat, co nejlépe. Oblečení musí být vybráno vhodně podle období, ve kterém jej budete nosit, podle toho, na jakou aktivitu jej využijete, a musí samozřejmě také dokonale sedět. To chce mít znalosti, o tom, z čeho si můžete vybírat. A že je na výběr opravdu mnoho druhů funkčního oblečení. 

pexels-photo-1199590

Umíte správně vrstvit

Hodně důležité je správné vrstvení funkčního oblečení. Pokud budete mít kvalitní oblečení, ale nebudete ho umět správně navrstvit, efekt nebude takový, jaký si představujete nebo, jaký může skutečně být. Pro stoprocentní efekt je důležité vybavit se všemi vrstvami funkčního oblečení, které právě na danou aktivitu oblékáte. Jestliže budete mít pouze funkční bundu a zbytek oblečení z funkčního oblečení nebude, efekt nebude ideální a rozhodně ne stoprocentní. Pokud je venku zima a vyrážíte na hory je to stejně důležité, jako když se vydáváte na jaře do lesa běhat. 

Uvědomte si ještě před samotným nákupem, do jakého ročního období oblečení budete oblékat a na jakou aktivitu. Rozhoduje hustota vlákna, ze kterého je materiál vyrobený. Čím je hustota větší, tím budou i tepelné a izolační vlastnosti oblečení lepší. Takže tenčí, tedy materiál s menší hustotou vláken se hodí pro teplé měsíce a naopak kousky s větší hustotou vláken se budou hodit pro zimní období. Funkční oblečení určené na letní měsíce má za úkol odvádět pot a vlhkost od těla, to pro zimní období má zase hlavně hřát. 

pexels-photo-949193

Spojte to dohromady

Pokud se chystáte v zimě například na hory, bude rozhodující to, jak oblečení navrstvíte. Spodní vrstva má vždy za úkol odvádět od těla vlhkost a pot, ta vrchní má zase udržovat teplo. Spodní vrstvou se pak myslí legíny, trička, nátělníky nebo spodky a vrchní vrstvu pak tvoří kalhoty, mikiny, vesty a bunda craft. Správná kombinace pak zaručí maximální komfort a pohodlí po celý den a to v jakýchkoliv podmínkách. 

Oblečení musí být samozřejmě také, jako každé jiné skvěle padnoucí. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit