Led autožárovky

Ano, opravdu je tomu konečně tak. Osvětlení, které není úsporné, už prostě neexistuje. Jakmile se zakázaly klasické žárovky, automaticky se začaly vyrábět halogeny. Na trhu je již v dnešní době možné najít velké množství druhů Led žárovek. Je možné je také využít dokonce i jako led autožárovky https://www.lightpark.cz/autozarovky/.

kabrio mercedes-benz

Již v roce 2009 se začaly z trhu stahovat žárovky, které byly obyčejné. První žárovky, které tento zákaz postihl, byly ty, které měly 100W. Hned po nich začaly mizet ty, které měly 40W.

Důvodem bylo to, že žárovka, která je běžná, není vůbec úsporná. Je totiž schopna přeměnit pouze 4% energie na potřebné světlo a zbytek je pouze nežádoucí teplo.

V roce 2018 ale odzvonilo i halogenovým žárovkám. Vhodným zdrojem tedy zůstaly zářivky, které jsou kompaktní. My je známe pod názvem Led.

Již dávno jsou pryč ty doby, kdy jste mohli v obchodě, někde na kraji regálu, najít pár led žárovek, které byly zbytečně předražené. Jejich svítivost tehdy byla velmi nízká.
tři žárovky

Za velký technologický pokrok bychom mohli brát vyšší schopnost přeměnit energii na světlo.

Zlepšila se dokonce i cena. V dnešní době je možné tuto žárovku pořídit i za šedesát korun. Návratnost je mnohem rychlejší.

Rozdílem je také vyšší životnost, což se určitě vyplatí. Vydrží okolo dvaceti tisíc hodin. Některé mají dokonce pětiletou záruku.

První zmínka o těchto svítidlech padla již v roce 1907. První výzkum začal v roce 1921.

Jako první byla vyvinuta dioda červená. Později se začaly přidávat barvy další. Zajímavé je ale to, že bílé světlo led bylo vyvinuto až jako poslední.

V dnešní době můžete na trhu sehnat diody, které mají svítivost až 250 lumenů na jeden watt, což se určitě vyplatí.

Parametry se stále zlepšují. Dříve byly Led žárovky kritizovány za chladné světlo a cenu, která byla příliš vysoká. Dnes je tomu ale úplně jinak.

Osvětlení není vhodné pouze kvůli úspoře. Je také velmi oblíbené kvůli své variabilitě.

Máte Led světlo také vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit