Užívejte si koupání bez starostí

Pořídit si bazén na zahradu není vůbec žádný problém. Na trhu dnes najdete obrovský výběr menších i větších nadzemních bazénů a samozřejmě i velký výběrů bazénů zapuštěných vyráběných na míru podle představ. Ovšem péče o bazén a hlavně o bazénovou vodu už tak jednoduchá není. O celé koupací zařízení je nutné se pravidelně starat. Pokud do bazénu dodáváte všechny potřebné přípravky bazénové chemie a pravidelně provádíte kontrolu za pomocí testeru, tak máte vlastně vyhráno.

bazén na dvorku

Může se stát, že při některé z těchto pravidelných kontrol zjistíte, že PH vody je zvýšené. Tato situace může nastat hlavně při využívání salinizační jednotky, kdy se tento faktor ve vodě zvedá samovolně, ale také při nedostatku chloru, kdy zjistíte, že už se vám ve vodě množí mikroby způsobující růst řas. Bohužel se může stát, že při větším využívání bazénu či ve velkých vedrech a tím pádem i z důvodu teplejší vody, se chlor rychleji vytrácí z obsahu vody a musíte proto častěji kontrolovat bazénovou vodu. Každopádně, jakmile zjistíte zvýšené hodnoty PH vody, ihned použijte přípravek ph minus, který tento problém okamžitě vyřeší.

potápění

V případě, že jste zjistili pouze menší zvýšení PH vody, tak stačí pouze přidat do vody přípravek pro jeho stabilizaci a vše je vyřešeno. Pokud jste ovšem v bazénu již našli i řasy, je nutné celý bazén důkladně vyčistit a řasy odstranit mechanicky za pomocí bazénového vysavače a kartáčů. Každopádně může nastat i opačný problém. Tedy snížení tohoto faktoru, v tomto případě je nutné použít přípravek PH plus pro jeho srovnání. Nezapomeňte při používání jakýchkoliv přípravků bazénové chemie vždy pustit i filtraci, díky které se dostanou účinné látky z přípravků do celého koupacího zařízení. Čistá průzračná voda v bazénu je základem úspěchu, a pokud budete k péči o bazén využívat správné přípravky a to v pravidelných intervalech, můžete si koupání užívat po mnoho dalších let.

Pages:
Edit