Betonový plot je naší první volbou


Říká vám něco oplocení z tenkých betonových desek, které se odlévají do tvarových forem, a vkládají se v dvoumetrových rozestupech mezi drážky v opěrných sloupcích? Je to jedna z moderních stavebních technologií, která si razí cestu napříč společností již několik let, a za tu dobu si získala již řadu příznivců pro své zajímavé vlastnosti.

Soukromí k nezaplacení – víte, proč se každý člověk těší, až si půjde odskočit na toaletu? Protože se mu tam jednak uleví a zbaví se přebytků, a zároveň je to jediná místnost v domě, kam s vámi nikdo nechodí a jste tu vždy, bez výjimek, naprosto sami. Na toaletách máme skutečný klid sami pro sebe, tedy pokud si odmyslíte ty společné v kempech nebo v obchodních centrech, kde je nalepena jedna kabinka na druhou. Velmi podobné, jako s toaletou v domě, je to i s betonovým plotem, tam také máte své soukromí, nikdo na vás zvenčí neciví, nikdo vás neruší a neobtěžuje svou přítomností.

betonový plot

Větrné poryvy – také nesnášíte na zahradě silné poryvy větru, a pokud chcete usednout pod pergolu s přáteli na kávu, vítr vám tu vhání vlasy do tváře, shazuje čepice a vhání do hrnků s kávou prach z chodníku? Jakmile postavíte oplocení z betonu a umístíte jej do sousedství vaší pergoly či garážového stání, bude větrným poryvům na vaší parcele konec.

centrum Plzně

Estetická záležitost – odlévaný beton v různých barvách do tvarových forem je příležitostí, jak zahradu zkrášlit a zatraktivnit. Jde to snadno a nevěříte-li, že může docela obyčejný beton vytvářet něco esteticky zajímavého a vkusného, přesvědčte se o opaku u mnoha realizací prezentovaných na Internetu. Co by se vám mohlo zalíbit u betonového plotu v Plzni, je například kombinace betonu a dřeva, anebo šachovnicově řešená pole mezi sloupky, zhotovená ve dvou kontrastních barvách panelů, například v červenohnědé a okrové.

Pages:
Edit