Hubneme v každém ročním období – jak a co jíst, abyste už nepřibrali?

Slovo dieta v každém z nás vzbuzuje sužující pocit. O odříkání a hladovění ale hubnutí zdaleka není, je to o vůli i cestě, kterou si každý musíme najít sami.

Hubneme v každém ročním období – jak a co jíst, abyste už nepřibrali?

Cesta za vysněnou postavou nikdy není bez překážek. I když se všichni většinou vrháme do hubnutí až na jaro, protože chceme vypadat dobře v plavkách a letním oblečení, i přes zimu se dá skvěle dodržovat režim, díky kterému už nikdy nepřiberete a přitom si budete moci občas dát něco dobrého na zub. Hubnutí může být občas i zábava, pokud skutečně víte, že se do toho pustit chcete, už vám v tom nic nebrání. Ani vánoční svátky plné dobrého jídla a pití.

pexels-photo-5799676

Jak přes zimu nepřibrat jako medvěd

Málokdo si připouští, že hubnutí je běh na dlouhou trať plnou překážek. Snadno proto občas podlehneme slibům zázračně rychlých a snadných diet, i když nakonec nám zbydou jen oči pro pláč. Jistě, nic zázračného ale ani rychlého při hubnutí neexistuje. Pokud chcete trvale shodit, musíte si přiznat, že to jen tak ze dne na den určitě nebude. Když už začnete, vytrvejte a nikdy si během diety nezakazujte to, co máte rádi. V rozumném množství totiž i při dietě můžete sníst cokoliv. A co dělat v situacích jako jsou vánoční svátky? Ty jsou vždy ve znamení dobrého jídla a pití. Jistě, dejte si, na co máte chuť. Ale nejezte, nehodujte, pouze ochutnávejte. Pak se nemusíte bát ani jiných nástrah jako jsou oslavy.

Ovládat se, to umí jen málokdo. Pokud si ale najdete zlatou střední cestu, bude se vám hubnout mnohem lépe a snadněji. Vždyť to nemusí být zase tak těžké. Začněte polovičními porcemi a zkuste vyměnit přílohy za zeleninu, alespoň zčásti.

pexels-photo-5799656

Jak moc se hýbat

Při dietě není důležité to, jak moc a jak často se hýbete a sportujete. To je velký zažitý omyl, nejdůležitější je správný a vyvážený jídelníček, pravidelná strava, dostatečný spánek a samozřejmě i duševní pohoda. Nemučte se ani v posilovně ani tím, že si budete klást přehnané nároky. O tom to skutečně není. Výpočet BMI Bmikalkulacka vám může pomoci se stanovením cíle. Prostě zhubněte jen tolik, kolik skutečně potřebujete. I tak se budete cítit skvěle a o to jde především.

Buďte na sebe hodní a odměňujte se maličkostí za každý úspěch, který zaznamenáte. Po jídle – hlavně tom těžkém, si nechoďte lehnout, ale zkuste se rozhýbat při svižné procházce. Budete lépe trávit a pak krůček po krůčku začnete ztrácet i nadbytečné kilogramy.

Pages:
Edit