Když se člověk uchází o pozici v nové společnosti…

Je zcela běžné, že se ročně najde neskutečná spousta lidí, kteří žádají o pracovní místo v jiné firmě, než ve které nyní jsou. Čím to je? Těch důvodů, proč chce člověk odejít z firmy, ve které nyní pracuje, může být spousta. Může to být dokonce mnohem více důvodů, než vás nyní napadnou. Pokud už se člověk rozhodne pro ten krok, že si upraví životopis a začne jej posílat po různých firmách, je jasné, že bude netrpělivý, jestli se mu odněkud ozvou a zda to bude právě z firmy, kde se to danému člověku nejvíce zamlouvalo.

Když se stane, že už se konečně někdo ozve, je jasné, že člověk doufá, že to dobře dopadne a že jej pozvou na pohovor. Určitě je dobré počítat i s tím, že vám někdo zavolá nebo napíše, že zrovna nikoho nenabírají a že se nemáte zlobit, ale jistě se vám také ozvou i ti, kteří rádi přijmou někoho nového.

lidé u stolu

Jakmile se stane, že vám nabídnou pohovor, měli byste na něj jít a to i v případě, že daná firma není tou, do které byste chtěli 100% jít. Může se klidně stát, že právě do této firmy by vás vzali a je také možné, že to zrovna bude ta jediná firma, do které vás ze všech, kam jste psali, vezmou. Bude na vás, jestli to přijmete a bude v dané firmě třeba dva nebo tři roky, než zkusíte jít zase někam jinam nebo zůstanete ještě nějakou dobu tam, kde nyní jste.

žena za počítačem

Jsou lidé, kteří nemají problém s tím, že jsou dva nebo tři roky v jedné firmě a poté se pokusí dostat do firmy další. Je pravda, že člověk díky tomu může získat zkušenosti a dozvědět se, jak to v které firmě funguje, ale firmy si mohou říkat, čím to je, že daný člověk nevydrží v dané firmě více než dva nebo tři roky. Pokud to máte přesně tak, měli byste se připravit na to, že se vás určitě budou ptát na pohovoru, jaký máte pro něco takového důvod.

I přesto ale máte šanci získat místo v nové firmě. Každý má šanci, ale záleží na tom, kdo bude nejvíce vyhovovat dané společnosti.

Pages:
Edit