Nádoby na klíčení pro všechny druhy semínek

Misky z akrylového plastu

Polymethylmetakrylát, neboli PMMA, zná většina z vás pod názvem „plexisklo“. Jde o zdravotně nezávadný plast, který neuvolňuje toxické látky do ovzduší, vody, ani potravin a využívá se pro potravinářské účely, podobně jako polypropylen, již desítky let.zelenina s klíčky v košíku
Výrobci nakličovacích misek využívají tento zdravotně atestovaný materiál pro zhotovení konstrukčně velmi zajímavého řešení, které usnadní proces klíčení a tím pádem jej zvládnou i lidé nezkušení a nešikovní. Misky mají zpravidla průměr 20 cm, jsou vysoké necelé 4 cm a skládají se na sebe ve třech vrstvách. Poslední čtvrtá miska úplně dole slouží jako odkapávací nádoba při proplachování semínek vodou.
Každá z misek je opatřena dnem s jemnými vroubky a zde se zachytí pouze nepatrná vodní blanka (vlhkost), zbytek vody odtéká ventilkem dolů. Proplachování probíhá tak, že do horní nádoby na klíčení nalijete necelý litr vody a ta protéká skrze ostatní nádoby, až do spodní odkapávací. Není tedy nutné semena vždy pracně vyjímat a proplachovat je v cedníku.
Pravidelné proplachování je důležité, abychom zabránili rozvoji plísní a hniloby, zásady čistoty a správné hygieny nesmíme podcenit, minimálně bychom měli čistou vodou semínka propláchnout vždy ráno a večer, v ideálním případě však třikrát za den.naklíčená řeřicha

Nakličovací sklenice

Sklenice umístěné v šikmé poloze ve speciálním stojanu jsou obdobou klíčení v PET lahvích, s tím rozdílem, že se jedná o borokřemičité zdravotně nezávadné sklo, nerezové jemné sítko, a výrobek se tím pádem snadno udržuje v čistotě. V PET lahvích se snáze množí nežádoucí bakterie a plísně a navíc se z tohoto druhu plastu mohou časem uvolňovat toxické látky.
Misky i sklenice se mohou stát vhodným dárkem vašim blízkým, kteří velice jednoduchým způsobem vypěstují klíčky s vysokým obsahem vitamínu C, provitamínu A, vitamínů B, živých enzymů, minerálů a stopových prvků, a získají tak doslova za pár korun podpůrný prostředek k posílení imunity, tolik potřebné proti virovým chorobám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit