Pochutnejte si na křupavých výhoncích i vy!

Klíčení semínek je mezi lidmi stále více populární, a proto není divu, že ti, kteří si tuto činnost oblíbili a pěstování výhonků se věnují pravidelně, shánějí takové vybavení, se kterým jim vše půjde dobře od ruky.
Na pěstování mladých výhonků rostlin není skutečně nic složitého. Můžete se do něj pustit i vy, a to i v případě, kdy patříte mezi úplné začátečníky, a dokonce si nepěstujete ani vlastní zeleninu. Velkou výhodou je totiž i to, že nepotřebujete ani kousek půdy. K tomu, aby vám semínka úspěšně vyklíčila a vyrostla, vám postačí jen trochu vody, světlo a teplo – tedy přesněji řečeno pokojová teplota.detail semenáče.jpg
To, co je naprosto zásadní, jsou samozřejmě semena. Bez nich by bylo veškeré snažení marné. A právě na kvalitě zvolených semen záleží, jakou pochoutku si nakonec vypěstujete, a zda vašemu zdraví skutečně prospěje tak, jak očekáváte.
Možným úskalím při výběru semen může být to, že se jedná o semena chemicky ošetřená – především mořená. Semínka vhodná pro klíčení seženete ledaskde – jak v běžném zahradnictví, tak v drogerii, ovšem měli byste si dát pozor na jejich moření. Taková semínka jsou výborná pro pěstování rostlin půdě, ale rozhodně ne pro přímou konzumaci mladých výhonků – kvůli chemikáliím byste se mohli otrávit. Jestliže chcete mít jistotu maximální kvality, tak uděláte nejlépe, když nakoupíte ve specializovaném obchodě zaměřeném na klíčení semen.
V takovém obchodě si můžete rovněž pořídit i speciální biomisku na klíčení od Nakliceno anebo sklenici na klíčení.obilí, listy, ruka.jpg
Speciálně navržené a upravené nádoby vám usnadní manipulaci se semeny a následně i s mladými výhonky. Semínka tak můžete snadno a rychle prolévat, nikam neodplavou. A pokud budete klíčit více druhů semen, můžete je prolévat všechny najednou, takže tak ušetříte nejen svůj čas, ale také peníze za vodu.
Klíčení je velice rychlé, takže do deseti dnů budete mít výhonky na talíři.

Pages:
Edit