Proč začít běhat?


Lidé běhají z nejrůznějších důvodů. Někteří chtějí zhubnout, někteří zlepšit své zdraví a jiní prostě chtějí do svého života zapojit novou pohybovou aktivitu. Ať už chcete běhat z jakéhokoliv důvodů, věřte, že běhání do vaše života přinese spoustu nejrůznějších výhod, o kterých jste možná ani nepřemýšleli. Pojďte se podívat na důvody, proč začít běhat.

Zlepšení zdraví

Jednou z největších výhod je, že běhání zlepší vaše zdraví. Pravidelným běháním posilujete své srdce a zlepšujete svůj krevní oběh. To pak vede k předcházení různých srdečních onemocnění, jako je infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda. Slouží také jako prevence před poruchami erekce. Cvičení také zvyšuje hustotu vašich kostí a tím budete předcházet osteoporóze.

běhání

Hubnutí

Hodně lidí začíná běhat z důvodu, aby zhubnuli, nebo aby si udrželi dosavadní váhu. Běh je totiž vysoce intenzivní cvičení a vede ke spalování vysokého počtu kalorií. Samozřejmě, pokud jste rozhodnutí zhubnout, měli byste kromě běhu zařadit do svého života i zdravý jídelníček. Opatrně ovšem, pokud hubnete z vysoké váhy. Pak pro začátek zvolte spíše rychlejší chůzi.

hubnutí

Zvýšení energie

I když se to zdá jako paradox, během můžete zvýšit svou energii. V kombinaci se zdravou stravou dojde k navýšení energie, jelikož budete mít díky pravidelnému pohybu kvalitnější spánek. Z počátku se možná budete cítit opravdu vyčerpaní, ale tento stav se brzy ustálí.

Dobrá nálada

Vědci zjistili, že u těch, kteří začali pravidelně běhat, došlo k navýšení sebevědomí. Pomůže k tomu nejen vylepšení vašeho vzhledu, pokud se vám podaří zhubnout, ale také sebevědomí prýštící například z toho, že zvládnete dosáhnout cíle, který jste si dopředu stanovili. Kromě toho, při běhu se vyplavují z mozku endorfiny, což jsou hormony štěstí. Tyto hormony zajistí, že během běhu, a i nějakou dobu po něm se budete cítit šťastní a nabytí energií.

Pages:
Edit