Ráno v zahradě

Na kterou světovou stranu je okno ložnice situováno, je úplně jedno. Na jaře je výhled z něho do zahrady stejně ohromující. Ať že na východní, jižní, západní či severní straně domu. Od počátku měsíce března, kdy se se objeví první lístky a vyraší malé pupeny, člověk nepřestane žasnout. Jak mocná kouzelnice příroda je. Zřízení vlastní zahrady, jak potvrdí všichni majitelé, stojí sice hodně úsilí. Ale za hodiny dřiny a potu přijde odměna. A to hned na jaře, kdy se zahrada probouzí, tak v létě, kdy v ní všechno rozkvete, tak i na podzim, kdy sklidíte, co jste zaseli. Dokonce i v zimě přináší zahrada radost.

Květiny v zahradě

Hlavně ptákům, kteří sklidí poslední zbytky bobulí na okrasných keřích. A rovněž se slétnou, pokud jim do budky, zavěšené na vzrostlejším stromě, nasypete ptačí zob. Mnohdy vás přijdou navštívit i na okenní parapet. Jestli se zrovna chystáte založit okolo domu svoji první zahradu, určitě si vyhraďte čas na její vhodné rozvržení. Aby radost z ní byla opravdu po celý rok.

Pohled z okna do zahrady

Mnozí mladí lidé, po dokončení stavby svého domu, si nechají plán zahrady vytvořit zahradním architektem. Pro někoho je rozvržení pozemku výzvou. Prvním krokem pro všechny, kteří se rozhodnou si svoji zahradu vytvořit podle vlastních představ, je důkladné prozkoumání terénu. A podle toho si plochu rozdělit na odpočinkovou, do které bude možné v následujících létech umístit dětskou houpačku, pískoviště, trampolínu. Do budoucna i bazén, který bude potřebovat vodní zdroj. Optimálně umístěný.  Rovněž zahradní pergolu je vhodné umístit v bezprostřední blízkosti domu. Aby se nemuselo pro skleničku vody přebíhat přes celý pozemek. Do vzdálenějších koutů zahrady je vhodné umístit zeleninové záhony. Na které je potřeba navozit před prvním výsevem kvalitní zeminu. A podle orientace lze na jižní straně vysadit i bylinky. Při výsadbě živých plotů a ovocných stromů je potřeba respektovat hranici pozemku. Protože větve mohou v budoucnu začít prorůstat plotem. A zastiňovat sousedův pozemek. U hluboce kořenících stromů je rovněž potřeba respektovat ochrannou zónu inženýrských sítí. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit