Chytrá chladnička

První chladničky se začaly prodávat v Americe v roce 1911 a vyrobila je firma GENERAL ELECTRIC. Byly, ale velmi drahé a mohl si je dovolit jen opravdu bohatý člověk. Opravdový boom zaznamenaly až v roce 1923 kdy ji v Americe vlastnilo 60-70% domácností. V Evropě se rozšířily až na přelomu 60. – 70. let.
malá lednička
Vývoj chladniček šel rychle kupředu a začaly je vyrábět velké množství firem. Dnes už si můžeme vybrat z nepřeberného množství značek, typů, barev i velikostí. Výrobci se dnes předhánějí v designu i počtu různých funkcí. A tím pádem, bylo jen otázkou času, kdy na trh přijdou takzvané CHYTRÉ neboli SMART chladničky.
Nejlevnější se prodávají už kolem 13 000,- , ale počet funkcí je samozřejmě menší než u amerických chladniček, které mají ve dvířkách zabudovaný tablet. Cena těchto chladniček je výrazně vyšší. Pohybuje se kolem 60 000,-
Disponují klasickými funkcemi jako je
– No Frost –  systém zabraňující tvorbě ledu a námrazy,
– Fresh zóna – speciální zásuvka, pro uchování déle čerstvých potravin.
– expresní mrazení, dětský zámek, alarm otevřených dveří, osvětlení nápojového automatu, výrobník         ledu.
Velký displej má tu výhodu, že na něj stačí poklepat a zobrazí se vám co je uvnitř aniž by jste museli lednici otevírat . Zobrazí vám také jak dlouho jsou potraviny uvnitř i jejich dobu trvanlivosti. 
Firma SAMSUNG zabudovala do dvířek v podstatě obří tablet, na kterém  můžete poslouchat hudbu, sledovat televizi, počasí, zpravodajství, počasí i sportovní přenosy. Lze si i nechávat vzkazy s rodinou. Funkcí je nepřeberné množství.
ruka před lednicí
Pro mě asi jedna z nejlepších funkcí je přístup k databázi receptů, protože by mi odpadla starost zda se mi tablet nebo kuchařka nezašpiní třeba od oleje.
Výrobci těchto chladniček tvrdí, že nám zjednoduší život. Lze se na ně připojit třeba z práce přes aplikaci ve vašem telefonu a zjistit co je aktuálně potřeba doplnit, aniž by jste ji museli otevírat nebo jet domů zkontrolovat stav zásob.
Nechám na zvážení každého, zda takovou chladničku opravdu potřebuje, nebo ji jen chce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit