Dřevěný plot jako symbol přirozenosti a kvality


Není tomu zase tak dávno, co jste u všech domů mohli zahlédnout dřevěné ploty. Dnes jsou ovšem tyto ploty lehce na ústupu, ovšem ještě stále se drží mezi nejčastěji vybíraným tipem spolu s ploty betonovými nebo pletenými. Volby dřevěného plotu se většina lidí zalekne hlavně z toho důvodu, že aby vypadal stále dobře a dlouho vydržel, je nutné se o něj poctivě starat a pravidelně jej udržovat. Tuto pečlivou a správnou péči, vám ale vrátí v podobě dlouhé životnosti.

laťkový dřevěný plot

Jak jistě tušíte, není dřevo, jako dřevo. Za ne moc dobrý výběr je považována většina listnatých stromů, smrk a borovice. Velkým nedostatkem těchto stromů je totiž fakt, že mají vyšší předpoklady k tomu, že budou nakaženy nechtěnými dřevokaznými houbami, které když se vyskytnou, není tak lehké se jich zbavit. Tomuto problému lze ale lehce zabránit preventivním specializovaným nátěrem, nebo výběrem dřeva, které je již předem upraveno tak, aby zde houbám nevznikalo vhodné a příjemné prostředí. U životnosti dřeva se také záleží na tom, v jakém období bylo dřevo pokáceno. K těmto informacím se ovšem běžně nesetkáme.

Hned na začátku všeho je nutné dřevo napustit, aby dokázalo jednoduše odolávat vlhkosti a dalším nepříznivým vlivům. Častou chybou je také umísťování dřeva přímo na zem, odkud do sebe nasakuje vlhkost z půdy, která vede k jeho hnití a celkovému snižování kvality. U laťkového plotu tomu zabráníte lehce, a to umístěním první laťky alespoň kousek nad zem. U jiných druhů pak můžete volit betonovou podezdívku.

Moderní dřevěný plot

Konečný vzhled plotu už je pak samozřejmě na vás, vaší představivosti a vkusu. Bude se jednat o již zmíněný laťkový, s betonovými sloupky, nebo o trochu modernější provedení, které můžeme vidět v každém hobby marketu? Ať už zvolíte kteroukoli z variant, dřevěné ploty pergoly-trutnov.cz zaručí přirozený vzhled, které se hodí ke všemu, velice lehce se kombinuje, negativně neovlivňuje vzhled krajiny, a navíc dodá vašemu domovu útulný vzhled.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit