Vyřešení problémů zásluhou hypnoterapie


Trpíte poruchami spánku, psychickými obtížemi jako jsou například návaly úzkostí, paniky anebo depresemi, ztrátou sebevědomí, kterou můžou mít na svědomí komplexy z minulosti, jejichž přítomnost si možná ani neuvědomujete, prožili jste stresující zážitek, jež vás stále pronásleduje a nemůžete se jej zbavit, toužíte po změně svého myšlení, chcete se zbavit závislostí, agrese nebo máte onemocnění, jako je například astma, migrény, kožní onemocnění, nebo jinými obtížemi, které úzce souvisí s psychickým zdravím? Toužíte po rozvoji své kreativity, dosažení lepších výkonů v kterékoliv oblasti nebo zlepšit svou dosavadní paměť? Pomocí od těchto problémů vám může být hypnoterapie. Vyzkoušet můžete třeba hypnoterapii Praha.

První reakcí osoby, které je tato možnost nabídnutá, je ve většině případů zděšení, protože si tuto metodu zaměňují s hypnózou, jež nám často nahání hrůzu hlavě zásluhou filmů, ve kterých je nám prezentována jako stav, do něhož jsme uvedení pozorováním houpajících se hodinek nebo křišťálového kyvadla, díky něhož můžeme být snadno zmanipulováni, změníme kompletně své myšlení, až se z nás pomalu stává úplně jiný člověk, prozradíme všechna svá i cizí tajemství, a ještě k tomu není jisté, že se vůbec probereme. Jak ale jistě víte, realita se od filmového plátna značně odlišuje. V této oblasti tomu není jinak.

Hypnóza pomocí hodinek

Nejdříve si tedy upřesněme samotný stav hypnózy, která je součástí hypnoterapie. Jedná se o stav transu, jež zažíváme i v běžném životě. Setkat se s ní tedy můžeme například při takzvaném snění s otevřenýma očima, v případě, že se zaměříme na určitou věc nebo nám zkrátka utíkají myšlenky a my nevnímáme svět okolo sebe. Všechny tyto situace můžeme nazvat jako stavy lehké hypnózy. Zkrátka v této chvíli vnímáme věci a čas naprosto odlišně a soustředíme se na svůj vnitřní svět. V podání zkušeného psychologa tato metoda slouží jako léčebný proces, během něhož se v plné míře uvolníte od stresu a zbavíte se svých bloků a komplexů.

Terapie u psychologa

Nemusíte se opravdu ničeho bát. Rozhodnete-li se této metody využít, psychoterapeut vás ještě před začátkem celého procesu seznámí s jeho průběhem. Ještě před tím si ale zjistěte, zda se jedná o zkušeného a kvalifikovaného psychiatra s hypnoterapeutickým vzděláním, který moc dobře ví, co dělá. Terapie běžně trvá okolo 90 minut a vaše problémy jsou vyřešeny během 3-6 setkání. U obtížnějších případů je poté nutná trochu delší doba.

Pages:
Edit