Důvody, proč někteří muži nestojí o děti

Potkala jste muže, který byl ve všech ohledech dokonalý, a pak vás zmrazil tvrzením, že nechce děti? Zatímco dřív bylo pro muže cílem a úspěchem založit rodinu, dnes se tomu čím dál větší procento mužů vyhýbá. Jaké jsou nejčastější důvody?

Ekonomické

Mnoho mužů si nechce pořídit děti, protože se bojí, že by je nezvládali uživit. Ceny jsou vysoko, platy nízko, a děti jsou nákladnou záležitostí. V takovém případě by pro muže bylo ponižující, že se nezvládne postarat o rodinu, a tak se rozhodne, že si ji raději ani nezaloží. Většina z těchto mužů toho zalituje, avšak až na stará kolena, když se jim přátelé budou chlubit vnoučaty.

naštvaná žena

Omezení

Dále jsou tu pak muži, kteří se nechtějí omezovat ve svém životním stylu. Děti zkrátka vyžadují čas, a když už si je pořídíte, život není takový, jaký byl předtím. Najednou už nejde jezdit na náročné dovolené, trávit každý den s přáteli, nebo se prostě sebrat, a odjet na nějakou dobu do zahraničí. Nemluvě o tom, že s dětmi už není ani tolik času na odpočinek, a manželské hrátky. A někteří muži se zkrátka neradi vzdávají svého pohodlí, a než být špatným otcem, raději nebudou otcem vůbec. 

muž s miminkem

Obavy

Všimli jste si, kolik se poslední dobou rodí dětí s nějakým postižením, či mentální poruchou? Muži si toho všímají, alespoň tedy někteří. A obavy z toho, že by takovýto osud potkal i je, jsou zkrátka silnější, než touha po zachování rodu. 

Okolní svět

Ještě jsou tu takoví, kteří se na to dívají z jiné stránky. Děti by možná i chtěli, avšak nechtějí je přivádět do světa, kterému vládnou peníze, zkaženost, a války. Dle jejich názoru by to nebylo pro dítě dobré, a tak si jej pro jistotu nepořídí.

Žárlivost

A zde máme poněkud bizarní důvod, avšak i tento u mnoha mužů figuruje. Proč nechtějí děti? Zkrátka nejsou ochotni dělit se o svoji partnerku s malým, věčně kálejícím potomkem, a nebo nesnesou představu, že se z jejich krásné družky stane utahaná matka s vytahanými prsy, a už ne tak pevnou figurou.

Pages:
Edit