Jak lze na akciovém trhu využít ukazatel price action

Asi každý z nás sní o tom, že získá mnoho peněz s minimálním úsilím. Mnoho lidí se pak snaží si tento sen splnit. Nejčastějším způsobem, jak se toho snaží dosáhnout, je pak účast v nejrůznějších loteriích o velké peníze, jaké provozuje například Sazka.

Avšak všichni víme, že to je velmi nevýhodný způsob, a že výhra je nepravděpodobná. Proto mnoho lidí volí jiný způsob, který není tak závislý na náhodě. Tím je investice na akciovém trhu. Ta spočívá jednoduše v tom, že nakupíme akcie, když je jejich cena nízká, a prodáme je, když zase stoupne.

burza

Jak ale máme poznat, kdy je vhodná doba k nákupu a kdy k prodeji? Neuváženou investicí totiž můžeme naopak peníze ztratit. Pokud je totiž koupíme, když jejich cena bude klesat, hrozí, že stoupat nezačne. Pak můžeme být rádi, když se nám je podaří prodat za desetinu toho, za co jsme je koupili.

Abychom tomu předešli, používáme několik ukazatelů, které nám mají pomoci předpovědět chování trhu v nejbližší době. Mohou nám s určitou pravděpodobností říci, kdy bude cena akcií dané firmy klesat, a kdy začne stoupat.

Těchto ukazatelů je samozřejmě více, avšak jedním z nejpoužívanějších je tzv. price action. V podstatě se jedná o sledování pohybu ceny na trhu. A nejedná se pouze o cenu dané akcie, nýbrž i o ceny jejich výrobků. Tím si vytvoříme graf, který nám ukáže, jaký má daná firma v současnosti trend, a jaký měla v minulosti. To nám následně pomůže rozkrýt i budoucnost.

burza3

Pokud totiž například vidíme, že cena akcií dlouhodobě klesá, byť s menšími výkyvy, pak je jasné, že se jejich koupě nevyplatí. Jistě, je možné, že se náhodou stane něco, co jejich cenu zvýší, avšak to je poměrně nepravděpodobné.

Na druhou stranu, pokud vidíme, že akcie neustále stoupají, byť s občasnými mírnými poklesy, pak je rozhodně dobré je v době některého z těchto poklesů koupit.

Samozřejmě, ani tento ukazatel není stoprocentní. Může nám však při správné interpretaci získaných údajů pomoci se zorientovat, a udělat správná rozhodnutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit