Kdy volat servis bazénových čerpadel

Každý bazén vyžaduje starostlivost o kvalitu vody a kromě desinfekce do hry vstupuje především odstraňování hrubých mechanických nečistot, případně vyvločkovaných vodních řas, které tvoří ve vodě zákal. Co když ale vše nefunguje, jak má a máte podezření na závadu v čerpadle?

příslušenství k bazénu

Zdá se vám, že čerpadlo nemá potřebný výkon?

Špatně filtruje již od začátku – pokud máte bazén v provozu vůbec poprvé a po pár dnech vám připadá, že filtrační okruh nedostatečně zbavuje vodu nečistot, můžete mít nevhodně navržené celé řešení filtrace, např. poddimenzované čerpadlo nebo špatně zvolenou náplň, kupříkladu příliš malou nebo velkou zrnitost písku. Tehdy doporučujeme prověřit s odborníky výkon čerpadla vzhledem k objemu nádrže.

bazénové čerpadlo

Výměna filtrační náplně nebo zpětný průplach – když se vám zdá, že čerpadlo pracuje spolehlivě i přes vyšší tlak na manometru a přesto není voda dostatečně vyčištěna, pak může být problém ve filtrační nádobě. Buď bude písek zanesený nečistotami a bude nutné jej propláchnout (otočením ventilu na průplach mimo bazénový okruh) anebo již bude nutná jeho výměna. Zrnka písku časem ztrácí schopnost zachycovat nečistoty vzhledem k tomu, že se jim obrušují ostré hrany, většinou se písek ve filtraci mění po dvou sezónách. Písek také může být zanesen minerálními ionty obsaženými ve vodě, zejména vápníkem.

Čerpadlo vrčí a nerozjede se – příčin může být opět více, buď je zaseknutá (např. po zazimování bazénu) chladicí vrtulka anebo hřídel v ložiscích, je plný sběrný sací koš v čerpadle, – s těmito potížemi si dokážete poradit i sami buď promazáním hřídele a vyčištěním sacího koše, ale závada také může být fatální, např. na vinutí cívky elektromotoru, mohl také dosloužit rozběhový kondenzátor, případně jde o poškození lopatek uvnitř čerpadla. Pak se raději obraťte na odborníky servisu bazénových čerpadel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit