Jak si sepsat porodní plán

V posledních týdnech před porodem by měla žena docházet na kontroly do porodnice, kterou si vybrala a kde se cítí dobře. Pokud je tomu porodnice nakloněná, může si rodička přivést svoji dulu, která bude u porodu asistovat a připraví maminku psychicky na příchod dítěte a pomůže mu na svět. Většina žen si na porodní sál bere partnera a personálu předá porodní plán, který si vypracovala a předem konzultovala při prohlídkách. Jedná se o seznam požadavků a přání týkající se porodu, měl by obsahovat i věcí, které jsou pro rodičku nepřijatelné. Pokud porod probíhá bez vážných komplikací, personál k plánu přihlíží a maminčiny přání se snaží plnit.
špinavý novorozenec
Porodní plán obvykle obsahuje požadavky týkající se:
–          respektování soukromí a přítomnosti partnera při všech vyšetřeních
–          využívání porodních pomůcek a možnosti změn poloh u porodu
–          dotepání pupečníku a jeho následné přestřižení otcem či jinou přítomnou osobou
–          bonding ihned po porodu (přiložení narozeného dítěte na tělo matky, čímž dojde k propojení a miminko se mnohdy samo přisaje k prsu, po určitém času seznamování je dítě omyto, změřeno a zváženo)
–          informování o průběhu porodu
–          zákazu přítomnosti studentů medicíny
–          odmítnutí preventivního nástřihu hráze zejména po nácviku s aniballem (pomůcka pro snadnější zpřístupnění porodních cest)
–          ubytování na nadstandartním pokoji s partnerem po celou dobu hospitalizace
–          přítomnosti matky u všech vyšetření miminka
–          zákazu dokrmování miminka bez vědomí rodiče a dalších.
čas po porodu
Na konci by měly být uvedeny osobní údaje matky, dále informace týkající se zdravotní pojišťovny, gynekologa, jména miminka a termínu porodu dle ultrazvuku.
Porodní plán obsahuje tužby samotné maminky, může se tedy lišit a neexistuje přesný návod, co by měl obsahovat. V případě, že porod proběhne tak, jak si rodička přála, je to krásný a nezapomenutelný zážitek, na který s partnerem vzpomíná po zbytek života. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit