Nezbavujte se stolního počítače, servis PC Plzeň se stále vyplácí

Před několika lety se napříč Internetem šířily zvěsti, že se již nevyplatí pořizovat stolní počítače, protože vzhledem k miniaturizaci elektronických obvodů dnes dominují tablety a notebooky, jejichž výhody jsou zjevné – jsou lehké, přenosné, nezávislé na přívodu z elektrické sítě a díky baterii s dlouhou výdrží je lze mít v provozu po celou dobu třeba ve vlaku cestou z Prahy do Ostravy. Stolní počítač se ovšem stále vyplácí zejména s výkonnou grafickou kartou, ale i z jiných důvodů:

základní deska

Proč se vyplatí servisovat stolní PC

Oprava je jednoduchá – výhodou stolních počítačů je možnost rozebrat je na jednotlivé díly i doma, nebo v servisu, aniž by bylo nutné používat mikroskop nebo speciální pracovní pomůcky. Jestliže vám selže jeden z dílů, nahradíte jej novým a nemusíte měnit celou sestavu. Pokazí – li se paměťový modul, základní deska, napájecí zdroj nebo pevný disk, servis PC Plzeň je dobře dostupný, nezabere mnoho času a je relativně levný.

stolní PC

Neřešíte baterie – u starších notebooků se daly baterie vyjímat a měnit za nové, většina současných výrobků má ovšem baterie vestavěné a výrobci mnohdy počítají s tím, že s ukončením životnosti baterie již např. po pěti letech by byla investice do nového akumulátoru vyšší, než pořízení celého nového notebooku (hlavně u těch levnějších variant). Je to vychytralá obchodní strategie a tak se mnohdy vyplácí mít doma starší stolní PC, jehož případný upgrade vyjde levněji.

Nízké riziko požáru – baterie, zvláště ty moderní lithium iontové jsou velmi náchylné na nešetrné zacházení. Při vyšších teplotách, při přepólování či zkratování vodiče může dojít dokonce až k výbuchu a následnému požáru. Takové případy nejsou ojedinělé, zvláště při nabíjení mobilů či notebooků na lůžku a podobných špatně izolovaných místech. To se u stolního počítače nemůže stát, místo baterie je tam napájecí zdroj (transformátor) a baterie na základní desce se takřka nemůže vznítit.

Pages:
Edit