Typy zábradlí

Stejně jako spousta dalších věcí, také zábradlí prošlo velkým vývojem. Již se nejedná o pouhý nutný bezpečnostní prvek, ale o designovou součást interiéru nebo exteriéru. Dnes na trhu najdeme spousty tvarů, materiálů, barev i stylů. Stačí si vybrat to pravé, což ale v současné nabídce není zase až tak jednoduché.

Zábradlí na schodiště KMK Design nezůstává pozadu a nabízí širokou škálu možností. Najdeme zde samozřejmě interiérové i exteriérové možnosti, jak doplnit své schodiště a udělat z něj ozdobu celého domu nebo jeho vnitřku. Vždyť dnešní estetické nároky jsou nemalé a je tedy třeba se opravdu soustředit, aby vše oku lahodilo.

architecture-5031117_960_720

Co se týká interiéru, nejčastěji se využívá nerezových profilů, ať už kulatých či hranatých. Ty se dál povrchově upraví do požadovaného vzhledu (leštěná, broušená či kartáčovaná nerezová ocel). Tyto bývají nejčastěji doplněny dřevem – buď v přírodní či mořené formě. V nabídce jsou také skleněné výplně, na něž se používá lepené bezpečnostní, případně kalené sklo, taktéž v různé povrchové úpravě (mléčné, čiré, s potiskem, kouřové, barevné). Další možností je tahokov, jenž se častěji používá pro venkovní zábradlí, vevnitř spíše pro potřeby sklepu, garáže či jiné servisní místnosti.

V případě exteriéru společnost splní požadavky jak ke schodišti, tak na balkon či terasu. I zde jsou velmi oblíbené nerezové profily v kombinaci s dřevem. Na venkovní schodiště se montují zábradlí nejrůznějších materiálů i typů, záleží na konkrétním použití – někdy se více hodí nerezová konstrukce, jindy bude lepší dřevěná. Výplně skýtají také spoustu možností – nerez, sklo a také dřevo.

fence-450670_960_720

Údržba obojích typů je velmi jednoduchá – ve většině případů si vystačíte s vlhkým hadrem. Nerezové materiály si ale lépe porozumí se speciálními spreji, které nejen čistí, ale zároveň chrání před zanecháváním otisků prstů. Stejně tak existuje z podobného důvodu speciální přípravek na bázi nanotechnologie pro skleněné výplně.

Pages:
Edit