Proč byste měli minimalizovat hračky svých dětí

Rozvíjí zájem o konstruktivní činnosti
Když omezíte počet hraček pro své děti, pomůže jim to rozvíjet zájem o konstruktivní činnosti, jako je psaní, čtení, umění a mnoho dalších. Tyto aktivity jim nesmírně prospívají, protože se učí vážit si krásných věcí kolem sebe. Také přikládají důležitost rozhovorům, když poslouchají své rodiče.

Děti si hrají s nápaditostí
Není ani jeden rodič, který by nechtěl svým dětem poskytnout inspirativní prostředí. Ale měli byste mít na paměti, že trocha monotónnosti je pro ně vlastně dobrá. Když kolem sebe pociťují nedostatek konzistentní zábavy a nudu, povzbudí je to, aby popustili uzdu své kreativitě. Můžete jim pořídit dětské kuchyňské soupravy a mohou si s nimi hrát svou vlastní živou fantazii.

m

S hračkami se správně zachází
Když jsou hračky rozházené v pokoji, děti tomu moc nevěnují pozornost nebo si téměř nevšimnou, když se některá z nich rozbije. I když mají pro hračku slabost, předpokládají, že nová hračka nahradí tu rozbitou.
Vyhněte se nákupu nové hračky nebo nenahrazujte starou, pokud se rozbije, protože se o ni vaše děti nestaraly správně nebo byla někde ponechána venku. Vaše dítě tak hračku skutečně postrádá a dá mu lekci, že by mělo s hračkami zacházet dobře.

Sourozenci se naučí sdílet
Máte více než jedno dítě? Pak budete muset odolat nutkání koupit si od každé hračky dvě. Pokud tak učiníte, pomůže to vašim dětem naučit se lekci, že se musí o své hračky navzájem dělit.
Když vaše dítě bude muset čekat na jízdu na autíčkách pro děti na zahradě nebo dvorku se svým sourozencem, pochopí a naučí se užitečné sociální dovednosti. Je důležité, abyste (jako rodiče) odolali nutkání jednat jako prostředník při řešení každého konfliktu ohledně hraček.

m

Žádné argumenty
Pokud si myslíte, že velké množství hraček zabrání vašim dětem v hádkách, jste na omylu. Více hraček způsobí ve vašich dětech sobectví. Pokud jsou vaše děti majetnické ke svým hračkám, může to vést k vážnému problému vedoucímu ke střetu mezi nimi.
Pokud máte zájem a chcete ve svém domě provést malý experiment, zkuste to. Pro začátek zabalte pár hraček do garáže na několik měsíců a uvidíte, jak vaše děti reagují. Chybí vašim dětem? Má to vliv na kvalitu jejich hry?

Pages:
Edit