Smysluplné koníčky pro Vaše děti, které je budou opravdu bavit

Děti jsou velice aktivní a zvídavé stvoření. Jsou pořád v pohybu a pořád chtějí nějakou originální zábavu. Občas je to pěkná fuška pro rodiče. Správně zabavit a unavit děti, aby byla poté spokojenost na obou stranách. Je spousta dětí, které určitá činnost nebo aktivita baví pouze krátkou chvíli a chce další a další. To je pak neutišitelný kolotoč. Samozřejmě záleží na věku dítěte. U těch nejmenších se to dá předpokládat, že pozornost neudrží více jak pár minut a kdo ví, jestli i pár minut není moc. Ale u předškolních a školních dětí už je to o něčem jiném. 

děti kreslí

Existuje spousta věcí, které se dají dělat. Stačí si jen všímat, co naše dítě baví a dle toho správně vybrat zálibu, které se bude věnovat opakovaně. Třeba formou docházení do kroužku. Bude v kolektivu dětí se stejným zájmem a zabaví se smysluplnou aktivitou při které bude procvičovat motorické dovednosti, myšlení nebo třeba kreativitu. Záliby jsou pro děti více než důležité. Pomáhají jim ke zdravému sebevědomí, naučí se ocenit sami sebe a zdokonalí svou trpělivost. Říkáte si ale, co vybrat? Někdy to může být pořádný oříšek. Někdy dítě vystřídá vícero kroužků, než si přijde na své. Není důvod mu v tom bránit. Pokud si pak vybere a zůstane věrný jednomu či dvěma kroužkům, stálo to za to úsilí! 

Máme pro Vás pár tipů:

Vaření či pečení

Pokud si doma všímáte, že Vaše dítě baví s Vámi vařit nebo péct, zajímá se o nové recepty a podobně. Zkuste právě tohle! 

Četba nebo hudba

Je Vaše dítě fanouškem čtení? Pokud miluje knížky nebo má vlohy k hudbě a tancuje na první tóny, když v rádiu hrají jeho oblíbenou písničku, je tohle jistě dobrý směr, kam se ubírat.
Četba je ideální na zlepšení gramotnosti, podporuje fantazii a poskytuje nové znalosti.
Hudbou zase dokáže vyjádřit sám sebe a podporuje soustředěnost.

děti čtou

Sport

Zde je možností hned několik. Záleží na dítěti, který druh sportu mu vyhovuje a baví.
Díky sportu bude mít fyzickou aktivitu, což je u dětí velice žádoucí. Navíc se naučí týmové spolupráci.

Nechte své děti, ať v sobě najdou to, co je opravdu baví, i když to třeba nebude hned a na první vybraný pokus. Nechte je objevovat a zkoušet nové koníčky. Podpořte je při rozhodování. Ptejte se jich, jakým směrem by se v zájmech chtěly ubírat. 

Ten pocit, když dítě bude chodit domů z kroužku šťastné, naplněné a spokojené je důležité!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit