Outfit na míru příležitosti

Do práce, do školy, nebo na doma, obvykle nosíme šaty, na které jsme zvyklí, tedy naše běžné oblečení. Zde se projevuje primárně náš styl a vkus, a není na tom příliš co řešit. Jsou zde však různé příležitosti, u kterých bychom měli do jisté míry zvážit dresscode, a upravit svůj outfit na míru této události. Které to jsou?

Pracovní pohovor

Pracovní pohovor je událost, při které musíme udělat co nejlepší první dojem. Neexistuje však jednotný dresscode pro všechny pracovní pohovory. Záleží totiž především na tom, o jakou pozici se ucházíte. Váš outfit by však měl působit profesionálně, a mírně. Pokud se tedy neucházíte o práci v nočním podniku, minisukně, nebo vykukující spodní prádlo nebudou zrovna správnou volbou. Pokud se jedná o práci na vyšší pozici, je vhodné obléknout v případě mužů oblek, nebo alespoň kalhoty obleku, a čistou košili, v případě žen pak kostýmek, nebo vhodné šaty, které končí těsně nad koleny, a nemají příliš hluboký výstřih. Pokud se pak ucházíte například o práci ve fabrice, úklidové firmě, nebo třeba v potravinách, není už nutné tolik dbát na formální ošacení, ale i tak musíte dodržet jistou úroveň oblékání. Zde už si s klidem můžete vzít rifle, ale ty módní potrhané, nechejte raději doma. Topík s hlubokým výstřihem, nebo frajerské tílko také raději vynechejte, a dbejte i na čistotu a upravenost. V případě žen není vhodný ani přehnaný make-up, u mužů je zase vhodné zastřihnout vousy.

lidé v oblecích

Koncert

Koncert je pak obvykle pravým opakem pracovního pohovoru. Stále však záleží na tom, na jaký typ koncertu se chystáte. Do opery je vhodná večerní róba a dražší šperky, na metalový koncert se hodí pro ženy například kožené legíny a stylový korzet, u mužů zase černé kalhoty, a tričko s potiskem. Zde už však máte ruku volnější, a můžete popustit uzdu fantazii.

husté vlasy

Společenské události

Kdykoliv vcházíte na nějakou společenskou událost, je tedy třeba upravit svůj outfit tak, abyste splňovali jistá kritéria, a příliš nevystupovali z davu. V běžném životě však toto pravidlo neplatí, a vaše originalita je jen a jen na vás. Vždy však dbejte na kvalitu oblečení, jelikož lacinost nepůsobí dobře nikdy. Nakupujte raději u lokálních výrobců, nebo v případě šetrnosti v obchodech, kde za své peníze dostanete jen tu nejlepší kvalitu. Pokud raději nakupujete online, pak jistě navštivte populární e-shop Disstyle, kde seženete velký výběr oblečení všech různých stylů, a ke všem příležitostem.

Pages:
Edit