Účinky kotvičníku


Již jsme slyšeli spoustu zvěstí jak kotvičník dodává tělu hormony a zajišťuje zvýšené produkce. Ne všechny řeči, které jste slyšeli jsou pravdivé. Kotvičník zemní je blahodárnou bylinou, který ovlivňuje hormonální nerovnováhu, ale nikoliv sám hormony neobsahuje. Kotvičník obsahuje látky jako jsou steroidní saponiny, které stimulují zvýšení produkce testosteronu. Díky potlačení přirozených hormonálních receptor se zvýší produkce luteinizačního hormonu. Tento hormon tělo nabudí a zajistí vyšší produkci testosteronu. Vše se děje přirozeně a tělo se snaží vyrovnat hormonální nerovnováhu. Tělu tak pomůžete přirozenou cestou, nikoliv jen dodáním hormonů.

man-513529_960_720

Kotvičník zemní se doporučuje mužům a ženám nad čtyřicet let. V tomto období dochází k přirozenému úbytku hormonů vlivem stárnutí. Tělo už nemá sílu vytvářet takové množství hormonů jako za mlada. Úbytek hormonů se může projevovat nevinnými příznaky jako je snížený zájem o sex, nízká produkce semene, problémy s dosažením erekce, ztráta sebevědomí, ztráta vlasů a svalové hmoty. Často dochází k nadměrnému ukládání tuků a zvýšené únavě. Nejčastěji se kotvičník užívá v tobolkách jako kotvičník forte nebo v tabletách, kapkách a součástí tinktur. U samotného kotvičníku se zpracovává nať kotvičníku vhodná do bylinných čajů, dále prášek z plodů a extrakty, které mají největší účinnou sílu.

encapsulate-3285279_960_720

Kotvičník kromě hormonální úpravy má vliv i na jiné části těla. Má dobré močopudné účinky a zajišťuje zdravou funkci močové soustavy. Zlepšuje obranyschopnost a imunitu.

Dávkování je vždy uvedené na obale a mělo by se dodržovat. Předávkování je možné. Někteří mladí lidé si myslely, že se tím lepší jejich fyzická hmotnost a docílí lepších výsledků. Opak je ale pravdou. Přivodíte si tím jen obtíže a to takové jako nevolnost, podráždění žaludku, zvracení a závratě. Dodržujte dávkování zvýšením dávky ničeho nedocílíte jen svému tělu ublížíte.

Pages:
Edit