V jakých případech můžou banky přistoupit k zamítnutí žádosti o úvěr?

Pokud jste se ocitli v životní situaci, kdy by se vám hodil menší obnos peněz navíc, jistě přemýšlíte nad úvěrem. Nejedná se o nic nepatřičného, v České republice má s některým z úvěrových produktů co dočinění každý druhý Čech. Na trhu je v současné době přebytek likvidity a banky se tak doslova přetahují o každého nového klienta, proti nim ovšem stojí složitá legislativa, která ukládá za povinnost důkladnou lustraci každého žadatele. Z tohoto vyplývá, že i kdyby banky chtěly půjčit, ne vždy jim to zákon umožňuje. Pokud by tento krok přeskočily, mohlo by to pro ně znamenat nedozírné následky. Dlužník by mohl celou smlouvu napadnout pro její neplatnost a nadále by splácel výši úvěru dle svých finančních možností bez dalších poplatků a úroků.

Detaily smlouvy

Aktuálně dochází u řady hypotečních i spotřebitelských úvěrů nejenom k zvyšování úrokové sazby, ale zpřísnění i některých podmínek. Už dávno proto neplatí, že na úvěr dosáhne každý, kdo o něj požádá.

Rizikový žadatelé

Studenti, rodiče samoživitelé, důchodci či lidé s nízkými příjmy…na ně pohlíží banka bohužel negativně. Představují pro ně až příliš vysoké riziko a proto s největší pravděpodobností při žádosti v bance neuspějí. Jinak tomu není ani u žadatelů se špatnou finanční minulostí, kteří se v minulosti potýkali s neschopností splácet. Jejich údaje totiž s největší pravděpodobností figurují v některém z registru dlužníků. V současnosti jsou u nás čtyři registry dlužníků pro fyzické osoby (SOLUS, BRKI a NRKI a CEDR).

Hypotéka na dům

Řešení?

Pokud vám banka zamítne žádost o úvěr, ještě není potřeba propadat beznaději. Nebankovní instituce nabízí spotřebitelské úvěry, ale třeba i nebankovní hypotéky https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/. Věřte, že dosáhnout v nebankovních institucích na úvěr bude mnohem jednoduší, než tomu bylo v bankách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit