Vyzrajte na záludné půjčky!

Jak říká klasik, chybovat je lidské. Jediné, v čem se lišíme je závažnost těchto chyb. Některé nás totiž mohou přijít pěkně draho, i když za to nemůžeme, nebo jsme zkrátka byli jen nepozorní anebo až příliš důvěřiví. Přesně tato chyba se vyskytuje i u půjček, které jsou každodenním chlebem nejen Čechů, ale všech obyvatel vyspělých států. Problém je ale v tom, že i sebemenší chybička nám ve světě půjček, úvěrů a hypoték, může přijít pěkně draho a doplácet na ni budeme hodně dlouho. Důležitou otázkou tedy je: Jak u půjčky nechybovat – https://www.hypoteka-bez-registru.net/u-pujcky-nechybovat/?

peníze v Monopoly

Věcí, na které byste se měli zaměřit, je celkem dost a po pár dnech prověřování a srovnávání vám z toho půjde hlava kolem. Důležité je ale nepoddat se pohodlnosti a mít oči na pozoru, protože triků, s nimiž se u společností nabízejících tyto služby setkáváme, je opravdu celá řada. Zájemce o půjčku si tak může často připadat jako na dobrodružné cestě, během níž musí zdolávat nástrahy, aby v tomto případě, nepřišel například o střechu nad hlavou. Jako první krok by mělo být zamyšlení nad tím, zda věc, na kterou si půjčujete, skutečně potřebujete. Jedná-li se například o hypotéku na dům anebo automobil, který nutně potřebujete, zřejmě není jiné cesty. Zvážit zde ale můžete například celkovou velikost domu. I když se jedná o často omílanou věc, stejně se najdou tací, kteří si půjčí nemalou sumičku na to, aby si zajeli na dovolenou, na niž si nedokážou v průběhu roku našetřit, anebo na finančně náročné vánoční dárky, a naivně si myslí, že budou schopni splácet. Přesně tyto případy jsou častým důvodem zadluženosti Čechů.

S velkou spoustou záludností se setkáváme až u samotného podepisování smlouvy, kde se dozvídáme informace, které nám doposud nebyly známy. Rozhodně se tedy nevyplatí zbrklé jednání a podepisování, za vidinou okamžitého zisku. Celou smlouvu si pěkně bod po bodu pročtěte a pokud nebudete něčemu rozumět, nebo se vám bude zdát, že je nějaká informace zavádějící, nebo se dá vyložit několika různými způsoby, a to i ve váš neprospěch, nebojte se zeptat. Zde se hodí připomenout citát: Zeptáš-li se budeš hlupákem jen chvíli, nezeptáš-li se budeš hlupákem celý život.

podpis smlouvy

Ve smlouvách se velice často setkáváme s poplatky a sankcemi například za předčasné splacení, nebo naopak za opožděnou platbu. Přesně si vypočítejte, kolik jste schopni měsíčně splácet, aby se poté nestalo, že budete muset smlouvu a měsíční splátku upravovat, nebo se zdržíte s platbou, protože přesně tenhle trik hraje vašemu věřiteli do karet. Banky totiž vsází na to, že nalákají spoustu lidí na velice výhodnou nabídku, která se ve finále až tak výhodnou nejeví, protože vše, co ušetříte například na úrocích, vám naskáče právě na již zmiňovaných nesmyslných poplatcích. Pořádně si také prověřte společnost, u které hodláte smlouvu uzavřít. Zeptejte se svých známých, přátel a rodiny, abyste nasbírali potřebné informace ke správné volbě.

Pages:
Edit