Zakázaný lék?

Už naši předkové věděli, že příroda nám poskytuje bohatství ve formě bylin a jiných zdraví prospěšných rostlin, které dokáží uzdravit nebo od bolesti ulevit a dokáží si poradit s různými neduhy. Ti, co o takových rostlinách věděli všechno a uměli s nimi pracovat, byli přírodní léčitelé, šamani či bylinkářky.
Dnes sice máme dostupnou řadu léků díky farmacii, které obsahují bohužel i látky chemické, a tak se spousta nemocných lidí obrací zpět k přírodě a opět vyhledává ty, kteří jsou v souladu s přírodou a umí jejích darů využít ve prospěch člověka.
konopné listy
Jednou z rostlin, která je skvělým lékem na různé zdravotní obtíže, je i konopí. Je to ale i látka, která je považována ve spoustě zemí za drogu a je tudíž v seznamu zakázaných látek. Už se ale vyskytl případ v naší republice, kdy nemocnému bylo konopí pro léčebné účely uhrazeno zdravotní pojišťovnou. V tomto směru se tedy zdá se blýská na lepší časy.
Produkty z konopí
Spousta lidí si pro vlastní účely pěstuje malé množství konopí, např. ve skleníku, a z toho pak podomácku vyrábí velice účinné masti, krémy, kapky nebo tinktury. Tato zelená rostlina se dá ale použít i při vaření, spoustu receptů dnes najdete na internetu.
Vždy je třeba používat kvalitně usušené listy, někdy i samotné květenství. Z toho se pak dají zhotovit masti, které se pak užívají vnějším způsobem a pomáhají účinně při bolestech svalů, působí protizánětlivě a rozhodně se při užití takové masti nemusíte obávat toho, že byste se ocitli „pod vlivem“. Šampón z tohoto zeleného zázraku dokáže zatočit s lupy a posílit unavené a poškozené vlasy. Tinktura si zase poradí s bolestmi zubů a různými kožními neduhy.
tinktura z konopí
Obávanou nemocí dnešní moderní doby je Alzheimerova choroba. Bohužel jiný lék nebo léčba si s touto nemocí poradit nedokážou, při pravidelném užívání extraktu z konopí bylo u velké části pacientů zaznamenáno výrazné zlepšení.
A tak nezbývá než doufat, že i u nás časem bude toto zelené zlato legalizováno alespoň pro léčebné účely.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit