Bankovní vs. nebankovní subjekt

Tíživá finanční situace může doslova zaskočit každého z nás. V takovém případě, hledáme co možná nejrychlejší řešení, jak se z této situace dostat. Mnoho lidí míří do banky, která je jednou z institucí, která by měla umět pomoci. Ovšem banky podléhají striktním pravidlům, které pravidelně aktualizuje ČNB. Najde se tak celá řada žadatelů, kteří těmto pravidlům nevyhoví a úvěr v bance zkrátka nezískají. Jak v takovém případě postupovat? Co je diskvalifikačních faktorem a lze nějak ovlivnit svou bonitu?

podpis smlouvy

Bonita žadatele je pro banku rozhodující. Zkráceně se jedná o jakousi schopnost splácet daný úvěr a ovlivňuje ho celá řada faktorů. Zatímco v nebankovních subjektech jsou podmínky daleko benevolentnější a je tak v celku běžné narazit na hypotéku bez doložení příjmu, v bankovním sektoru už to tak jednoduché není. Mnoho lidí vsází na nebankovní subjekt v případě, kdy jejich žádost o úvěr banka zamítne. Na takové žadatele ovšem čekají nebankovní společnosti s otevřenou náručí. Jejich podmínky jsou v mnohém daleko benevolentnější a na některý z úvěrových produktů není složité dosáhnout.

mince a bankovky

Pracovní smlouva na dobu neurčitou

Velmi častým diskvalifikačním faktorem při schvalování úvěrových produktů je pracovní smlouva žadatele. Pokud totiž není schopen doložit výši svých pravidelných měsíčních příjmů, je to to pro banku jasný ukazatel, že se jedná o rizikového žadatele, který by mohl mít se splácením problém. Podobně postupuje i v případě zkušební nebo výpovědní lhůty, kdy žadatel nemůže dlouhodobě zaručit pravidelný měsíční příjem, ze kterého by bylo možné splácet úvěr. Nebankovní společnosti však v mnoha případech doložení příjmů nevyžadují. V takovém případě je ale vždy zapotřebí ručit nemovitostí, která připadne společnosti v případě neschopnosti splácet. Pro jakou z variant se rozhodnete?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit