Jak se vyznat v hypotečních úvěrech?

Běžné hypoteční úvěry vs. americké hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/. Stejné a přitom tak rozdílné úvěrové produkty, které mohou některé jedince trochu mást. Pojďme si tedy společně představit největší rozdíly mezi nimi.

Mnoho lidí se rozhodne pro hypotéku v případě, kdy chce nějakým způsobem realizovat své vlastí bydlení. Ceny nemovitostí rostou doslova v každé minutě a není tedy čas otálet. Vlastní bydlení lze v současné době financovat hypotečním úvěrem, který vyžaduje zástavu nemovitosti a vlastní peníze žadatele.

úroková sazba

Účelovost

Účelovost je hlavní rozdíl, který tyto dva typy hypotečních úvěrů odlišuje. Zatímco běžná hypotéka je účelový produkt, který je sjednán za předem daných podmínek, americká hypotéka je pro dlužníka o něco benevolentnější. V případě účelového úvěru je zapotřebí veškeré výdaje spojené s čerpáním hypotéky dokládat pomocí faktur, účtenek a dalších dokumentů. Banky v případě účelových úvěrů nabízí výhodnější úrokové sazby, peníze však musí být čerpány za přesně daných podmínek opatřené smlouvou.

Americká hypotéka je neúčelový produkt, proto je v tomto případě ke svým klientům banka o poznání benevolentnější. Tato benevolentnost ovšem není zadarmo, je vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Peníze z ní však mohou být čerpány dle uvážení dlužníka.

přesýpací hodiny

Úroková sazba

Rozdílná je i úroková sazba, zatímco hypotéka na bydlení garantuje úrokovou sazbu kolem 1,5%, úroková sazba u americké hypotéky může být klidně třikrát vyšší. Rozdílná je i doba fixace, která bývá u účelových úvěrů o poznání delší.

Doba splácení

Rozdíl mezi americkou a běžnou hypotékou je i v době splácení. Zatímco hypoteční úvěr na bydlení je možné splácet i třicet let, americká hypotéka takové doby splatnosti ani zdaleka nedosahuje. Doba splatnosti u neúčelového úvěru se pohybuje maximálně do 15 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit