Charles Leclerc ve Ferrari i pro rok 2024

Leclerc v roce 2016 zvítězil v šampionátu GP3 a roku 2017 si připsal mistrovský titul Formule 2.
 
            Od dětství byl přítelem zesnulého Julese Bianchiho, francouzského závodníka, který byl členem jezdecké akademie Scuderia Ferrari a v letech 2010–2011 byl rezervním jezdcem. V roce 2012 byl v týmu Force India testovacím jezdcem.Leclerc GP Rakouska.jpg
            Od smrti Ayrtona Senny (1994) je Jules prvním jezdcem, který zemřel na následky nehody ve Formuli 1. Při Grand Prix Japonska narazil se svým monopostem do jeřábu odklízejícího havarovaný vůz Adriana Sutila, kterému se naštěstí nic vážného nestalo.
            S Charlesem se seznámili na trati v Brignoles, kterou spravoval Bianchiho otec a Leclerc na této trati závodil na motokárách.
 
            Charles se několikrát nechal slyšet, že závodí pro svého přítele a v týmu Ferrari si tak plní nejen vlastní sny, ale i ty Julesovy.
 
            První body ve Formuli 1 získal během své debutové sezóny pro tým Sauber, nyní Alfa Romeo, při Grand Prix Ázerbájdžánu za šesté místo.
            Díky své povedené sezóně si zasloužil sedačku ve Ferrari. Vystřídal finského pilota a mistra světa Kimiho Räikkönena a stal se týmovým kolegou čtyřnásobného mistra světa německé národnosti – SebastianaVettela.
 
            Leclerc pro Ferrari získal nejvíce pole position v sezóně. Z prvního místa startoval celkem sedmkrát. Při Velké ceně Bahrajnu se stal druhým nejmladším jezdcem v historii, kterému se podařilo získat pole position.
 
            Rok 2019 ukončil na čtvrtém místě s 264 body. Porazil svého zkušenějšího kolegu o 24 bodů. Vyhrál dva závody a na stupních vítězů se objevil celkem desetkrát.
            Od roku 2010 byl prvním jezdcem v rudých barvách, který vyhrál. Stanul na stupínku nejvyšším právě při Velké ceně Itálie, a tedy domovinou týmu "skákajícího koníka".Scuderia Ferrari.jpg
            Nejrychlejších kol získal celkem čtyři.
 
            Díky skvělým výsledkům nynější šéf týmu – MattiaBinotto označil podepsání dlouhodobé spolupráce za samozřejmostí.
 
            Charlese Leclerca tedy uvidíme v rudých barvách minimálně na dalších pět let.

Pages:
Edit