Dámské klobouky hlásí comeback!

Malinko historie
 
Byl samozřejmě znám již ve sterém Řecku a Mezopotámii, ale tak jak jej známe dnes, se u nás nejvíce rozšířil v patnáctém století. Určoval postavení i bohatství své nositelky. Pro ženy bylo nemyslitelné vyjít na ulici prostovlasá! Postupem času, asi tak druhá polovina dvacátého století, se z něj stala spíše občasná módní záležitost a v některých případech až extravagantní.
 žena v klobouku
Proč si jej pořídit
 
Stále hromada lidí jej vnímá jako vyjádření určitého stylu a elegance. Tím, že tato pokrývka hlavy není obvyklou součástí každého šatníku, máte tak jedinečnou možnost nechat se vyniknout v davu. Získáte neotřelý módní doplněk a v chladnějších dnech ochranu před nepřízní počasí. Vaše ženskost poroste do závratných výšin. Zkuste to a uvidíte!
les a žena v klobouku
 
Jak si ten svůj správně vybrat a k čemu jej nejlépe nosit
 
Máte na výběr z nepřeberného množství barev, stylů i velikostí. Nezoufejte, pokud máte pocit, že Vám hned ten první nesedí. Je to jako s brýlemi. Chce to zkoušet a hledat. Obvykle ale platí, že oválnému obličeji s dlouhým krkem bude slušet téměř každý. Pro kulatý s krátkým krkem se hodí nejvíce ten, který jej opticky zúží, tedy pánský, nebo s částečně spadlou krempou. Hranatý pak uvítá model se širokou pravidelnou krempou, která svou elegancí tvář zjemní.
 
Z barev můžete zvolit klasický černý a doplnit třeba tolik oblíbené džíny a huňatý svetr. Nebo se nebojte sladit jej s kabelkou i botami a jít tón v tónu. Jistě si najdete ten svůj elegantní ke kabátu do práce i rozpustile s lehce spadlým okrajem na víkendové procházky po městě.
 
Jak o něj pečovat
 
Bavíme-li se o podzimních kloboucích, a ne těch slaměných, pak je většina vyráběna z plsti či polyesteru. Nejsou bohužel odolné proti vodě, tedy drobný deštík mu nevadí, pokud jej necháte poté vyschnout, ideálně nasazený na takzvané dřevěné hlavě, aby neztratil tvar, či vyrobíte adekvátní kouli z novin, jenž také přebytečnou vlhkost vysuší.
 
Nečistoty můžete vykartáčovat měkkým kartáčem a případné flíčky vyčistit vlhkým hadříkem.
 půlka obličeje, klobouk
Skladovat je pak nejlépe klobouky v kulaté krabici, kam se může rozložit celý, aby se na něj hlavně neprášilo. Zmíněné papírové boxy si jistě pamatujete z mnoha starých filmů. Vězte, že jsou velmi praktické a opravdu jen takto si tyto nové módní oblíbence uchováte déle, než na jednu sezónu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit