Tipy a triky pro zazimování bazénu

Zazimování bazénu https://eshop.techneco.eu/clanek-Zazimovani-bazenu-strucny-navod je jedním ze základních úkonů, které na zahradě na podzim provádíme. Má samozřejmě několik částí, kdy všechny jsou stejně důležité a není dobré opomenout https://slovniky.lingea.cz/francouzsko-cesky/opomenout ani jednu. To dělá problém zejména začátečníkům, kteří v tom trochu tápou.modrá voda v bazénu

První otázka je, zda vypouštět vodu. Odpověď zní ano, ovšem důležité je množství. Obvykle stačí snížit hladinu zhruba na polovinu. Vypouštět všechnu vodu se nedoporučuje, neboť působí jako ochrana dna před mrazem.

Následovat by mělo důkladné vyčištění spojené s prohlídkou. Je třeba se podívat, zda někde nejsou oděrky, zda není porušena ochranná fólie a podobně. Pokud máte odnímací schody, je dobré je vyndat a odnést na zimu například do sklepa, kde nebudou vystaveny vnějším podmínkám.

Pozornost si zaslouží také filtry. Vzhledem k tomu, že s nízkými teplotami ustává i činnost většiny řas, sinic a dalších organismů, je dobré je odstavit. Následovat by mělo jejich důkladné přezkoušení a vyčištění, případně výměna filtračního materiálu. Stejně tak je dobré vypnout čerpadlo. Vzhledem k tomu, že tyto přístroje jsou ve valné většině případů na elektřinu, je nutné je na zimu přenést do tepla, aby mráz nepoškodil kabely.

Dále je nutno zabezpečit, aby zima nepoškodila vnější fólii bazénu. Právě proto je důležité upustit větší část vody. Vzhledem k tomu, že led má podstatně větší objem, mohl by v plně napuštěném bazénu překlenout horní okraj a způsobit škody.plavec v bazénu

Je také známo, že zvláště krystalky ledu bývají hodně ostré. Jak tedy zabránit, aby nebyla vnější vrstva protržena? Dobré je použít starý trik. Do několika dvoulitrových PET lahví natočte trochu vody. Poté je vhoďte do bazénu. Ty zabrání tomu, aby se ostrý led zformoval právě při okrajích.

A to je i důvod, proč je nutné tam část vody nechat: zamrzlé zbytky by poškodily přes zimu dno. Pokud je tam však alespoň trochu vyšší hladina, není třeba se obávat.

Jako poslední je tu otázka překrytí. Natáhněte přes celou plochu fólii. To zabrání, aby byl znečištěn padajícím listím či spadlými živočichy. Navíc je to i částečná ochrana proti vnějším vlivům. Je však nutné ji odstranit jakmile se na jaře trochu oteplí, neboť se tím vytváří vhodné podmínky pro množení sinic a řas.

Jak vidíte, stačí dodržovat pár jednoduchých kroků a nemusíte se bát, že by váš bazén byl během zimy poškozen. A na jaře budete mít o to méně práce. A to se přeci vyplatí, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit