Držte si klobouky, krize přichází!

Jistě každý z nás má ještě v živé paměti ekonomickou krizi z minulých let. Svět se z ní sotva otřepal a dle ekonomů máme za dveřmi další a co hůř, měla by být horší než kterákoliv předešlá.
šipka s penězi
Již v nedávné době bylo uvedeno, že banky v Německu na tom po finanční stránce nejsou příliš dobře. Dalším špatným znamením je bankrot cestovní společnosti Tomas Cook. Na tuto společnost je úzce navázaná i firma Neckermann. Díky krachu těchto cestovních společností, bude ve Španělsku muset být zavřeno přes pět set hotelů. Pokud se jen trochu rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že i automobilový průmysl na tom není nejlépe. Však jistě i vy víte o nějaké společnosti, která v nedávné době nemá dostatek práce a je nucena nějaké zaměstnance propouštět.
Již nyní to s ekonomikou začíná být nahnuté. Nicméně odborníci se shodují, že ekonomice by alespoň na chvíli mohli pomoci přicházející vánoce. Lidé začnou nakupovat mnoho dárků a do oběhu uvolní spoustu peněz. Tato finanční injekce by mohl příchod krize oddálit odhadem do března až května. Ovšem následně by ekonomika měla pocítit další pád. Krize by tedy měla začít během příštího roku. V plné míře by se ovšem měla projevit až během let následujících.
hromada dolarů
Není proto od věci si již nyní dělat finanční rezervu. Obavy jsou na místě. Nejvíc jsou ohroženi lidé, kteří mají na bedrech velkou hypotéku na byt či dům. Pokud vám byla schválena hypotéka podle „starých“ pravidel, ocitli jste se ještě v rizikovější skupině. Od této množiny lidí se očekává, že by s placením svých účtů mohli mít největší potíže.
Rada na závěr tedy zní, vybudujte si dostatečnou finanční rezervu. Musíte být připraveni i na to, že budete až půl roku bez zaměstnání. Pokud to není bezpodmínečně nutné, nepůjčujte si žádné peníze ani se jinak nezadlužujte, ba naopak se snažte všechny své závazky co nejdříve vyrovnat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pages:
Edit