Je žárlivost tou správnou cestou k pevnému vztahu?

V momentě, kdy jste v milostném poměru s druhou osobou, tak muži kolem vás jdou stranou. Krom jednoho, toho, který v téhle chvíli patří jen vám a je středem vašeho vesmíru. Jak k tomu ale přistoupí vaše okolí a to hlavní, jak k tomu přistoupíte vy samy? Říká se, že žárlivost je zdravá, ale jen do jisté míry.
řev v koupelně
Flirtuje s druhými a mě si nevšímá.
Pohazuje okem po jiných ženách, posílá jim letmé úsměvy a vy přitom stojíte vedle něj. Vy jen ucítíte jemný vpich na srdci a snažíte se to na sobě nedát znát. V hlavě se vám jen mihne scéna vás dvou a její hlavy ve vašich rukách. Máte jen jednu otázku a tou je, proč to vůbec ten chlap dělá? Někteří muži mají tu potřebu se ukazovat v tom nejlepším světle a dávat najevo svou volnost i přes závazek vztahu. Ale jedno nám, ženským duším, nedochází. S kým sdílí všechny své pocity? Komu se nejčastěji svěřuje s osobními věcmi? S kým večer odchází domů a vedle koho se ráno probouzí? A hlavně, komu věnuje své vášnivé polibky? Ano, jste to VY!
Výčitky, výčitky a výčitky …
S vinou přijdou hádky i výčitky. Vytýkáte své polovičce všelicos, ale kárání za smích a přátelství s ostatními ženami už je přeci jenom trochu moc, nemyslíte? Jak potom takový vztah drží pohromadě? Je zjevné, že důvěra není na přední lajně vašeho soužití, a to také není dobrá cesta ke štěstí. Už jste se někdy přistihly při pozorování svého přítele v situaci, kdy si povídá s jinými a vy jen držíte ruce v pěst, div si nehty nezadřete do dlaní? Skřípáte zuby o sebe, že by vám nejraději vypadaly samy, než aby se nechaly takhle ničit? Pokud jste typ žárlivé ženy, i když si to nechcete přiznat, určitě se vám něco podobného už stalo.
Šťastný pár
Nevšímá si mě, tak budu dělat uraženou.
Je tohle ten správný přístup k řešení problému? Proč, když vás něco podobného sžírá, nesednete si se svým přítelem a nesdělíte mu své pocity? A právě to je problém dnešní doby v milostných vztazích. Komunikace mezi čtyřma očima. Radši budete dělat dotčené, pomluvíte přítele před svou kamarádkou a po nějaké době děláte jako by se nic nestalo. Uběhne pár dní a vše jde zase od začátku. Máte tohle vůbec za potřebí? Proč se takhle dusit a nechat si drásat nervy něčím, co už pravděpodobně jiné nebude. Každý muž má své ego, kterým si potřebuje něco dokázat a my jako správné přítelkyně bychom ho neměly jen tak podkopávat.
Zamysleme se tedy nad tím, že jen muži nejsou ti, kdo dělají něco špatně. My bychom si také mohly sáhnout do svědomí a pokusit se na sobě něco změnit.

Pages:
Edit