Nosič kol za osobní automobil

Výlet na kolech

Cestování na tomto dopravním prostředku je dost oblíbené, protože můžeme urazit bez problémů vzdálenosti v řádech desítek kilometrů. K jízdě musíme šlapat a vyvíjet určitou fyzickou námahu, což je vhodné pro zlepšení kondice a tak dále, protože tento pohyb je rozhodně příznivý. Dost lidí jezdí přes sezónu do práce na kole, protože ušetří za dopravu a nezanechávají uhlíkovou stopu. Ovšem kromě tohoto způsobu využití můžeme mít kolo jen tak na výlety, kdy se můžeme projet na nějakou hezkou vyhlídku či jiné zajímavé místo.

jízdní kolo

Ze začátku můžeme začít pozvolněji a později na vzdálenosti přidávat, přičemž časem se budeme neustále zlepšovat a jezdit delší projížďky. Kromě kola je vhodné si pořídit dobrou výbavou. Tou povinnou jsou světla a dále bychom neměli zapomínat na sadu k lepení duší, pití, jídlo, lékárničku, pumpičku, mazivo, základní nářadí a další prvky, které přijdou vhod při různých situacích.

Nosič na auto

Takový člověk, který moc nejezdí na kole ujede třeba 20 kilometrů bez větších potíží. Co když si však chceme udělat na místo, které je několikrát dál než tato vzdálenost? Můžeme využít takzvaného cyklobusu či vlaku, kdy si musíme dát pozor, aby nám pasoval jízdní řád. K takovému výletu však můžeme využít klidně osobní automobil, s kterým přijedeme až na místo kdy budeme chtít, máme tu soukromí a podobně. Abychom s ním převezli kola, tak potřebujeme dobrý nosič. Dříve se používali hlavně nosiče na střechu, ale problémem je, že kola musíme tahat vysoko nad hlavu, a ještě k tomu se nám může stát, že někde neprojedeme, kvůli výraznému zvýšení vozu.

jízdní kolo

Připravte se také na o něco vyšší spotřebu. Mnohem pohodlnější je nosič kol na tažné zařízení Amsa, kdy tyto problémy vůbec řešit nemusíme a je to pohodlnější řešení. Pro tyto niče jsou doporučovány pevné tažné zařízení, vzhledem k tomu, jakým typem zatížení na ně působí.

Pages:
Edit